0
Özgür Can Öney
Haberler

turne günlüğü gibi ama çok da öyle değil.

By 08 Temmuz 201114 Comments

Bildiğiniz gibi fanta turnesindeyiz. Güzide memleketemizi karayolu ile dolaşarak yaklaşık olarak iki günde bir konser veriyoruz.

Ufak ufak dipnotlarla ben de kendimce anlatayım bu turne nasıl geçiyor diye.

Yolculuklarımız çift katlı tur otobüsünde geçiyor. Genellikle playstation, tavla, pişpirik oynanıyor. Benim pek alakam yok. Ve her ne hikmetse genellikle yenilen Banu oluyor…

banu yenik

Üçüncü konserimiz Kayseri’deydi.

kayseri

Ve ulu Erciyes Dağı. Gerçi ekip içinde Ağrı’dan sonra en yüksek ikinci dağ olduğuna dair bir muhabbet döndü ama google sağolsun ortaokul bilgilerimizi tazeledik…

erciyes

Genellikle konser sonunda ya da sırasında bir iki fotoğraf çekmeye çalışıyorum ama çoğu zaman da unutuyorum. Bu hasbelkader Adana konseri sırasında çektiğim bir foto.

adana 1

Adana’dan bir kare daha…

adana 2

Dün de Gaziantep’teydik. Çok keyifli geçen bir konserdi.

Bugün de Diyarbakır’a doğru yola çıktık. Yolda Urfa’dan geçerken de Göbekli Tepe’ye uğradık. Göbekli Tepe yaklaşık on bin yıl önce yapılmış olan bir tapınma alanının bulunduğu bir yerleşim alanı. Cilalı taş devri zamanından kalma olduğu düşünülüyor, ilginç kısmı ise yerleşik düzene geçilmeden önce tapınma alanı yapılmış olması. Arkeolojik anlamda önemi çok büyük. Biraz daha araştırıp yakın zamanda bu konuya bir ek daha yapacağım.

gt 1

gt 2

gt 3

gt 4

gt 5

gt 6

Turne fotoğraf ve videolarımızı Lazar ve Marton isminde Macar arkadaşlarımız çekiyor. Göbekli Tepe’de Lazar.

lazar

Fırsat oldukça birşeyler yazmaya çalışacağım. Diyarbakır’da görüşmek üzere…

Özgür Can Öney

Author Özgür Can Öney

More posts by Özgür Can Öney

Join the discussion 14 Comments

Leave a Reply