Özgür Can Öney Biyografi

1980 Ankara doğumlu. 1997 yılında davul çalmaya başladı. Gürcan Konanç’tan ilk derslerini aldı. 2004 yılında İstanbul’ a yerleşti. 2004-2006 arası İstanbul’da Okan Duman ve Cengiz Baysal’dan dersler aldı. Devamında 2009 yılında Serhat Ersöz’le de bir süre armoni çalıştı.

2013 yılında Ankara’da yapılan Thomas Lang, Steve Smith ve JoJo Mayer’in bulunduğu davul kampına katıldı. 2018 yılında Michael Schack ‘in vdrums ile alakalı masterclass’ larına katıldı.

Genel olarak rock davulculuğu üzerine kendini geliştiren Özgür, özel olarak ise metronomla çalışma, funk çalımları, metod takibi, twin pedal kullanımı, sticking, stüdyo davulculuğu, elektronik müzik ve altyapıyla çalmak üzerine eğiliyor. Sektörden bağımsız olarak gelişemeyeceğini düşündüğü müzisyenlik mesleği üzerine sahip olduğu tecrübe ile, sadece enstrüman çalmanın değil, insan ilişkileri ve görev bilinci ile bilgilerini paylaşarak öğrencilerini sektörün gerektirdikleri üzerine de eğitmeyi amaçlıyor Özgür.

İlk olarak 2014-2018 arası Beyoğlu Tünel’de bulunan kendi özel stüdyosunda bire bir ders vermeye başlayan Özgür, daha sonra Ragıp Savaş Sanat Merkezi, Buket Doran Home Studio ve Zuhal Müzik Hilltown mağazasındaki Zuhal Müzik Akademisi’ nde toplamda iki yüzden fazla öğrenciye ders verdi. Öğrenmenin ve öğretmenin yaşı olmadığını düşünen Özgür, hocalarından aldığı feyz ile hala kendini geliştirmeye ve gelişmek isteyenlere yardımcı olmaya, devam ediyor.

2001 yılından beri maNga ile müzik hayatına devam eden Özgür, geçmiş yıllarda Deli Gömleği, OTR, Ambulans, Bangkog BB ve Glasxs ile de sahne aldı. Turkish Cymbals’a danışmanlık hizmeti veren Özgür Can Öney, 10 yılı geçkin süredir Namm Show, Frankfurt Musik Messe ve Uk Drum Show’a firma ile onlarca defa katıldı. D52 Drum Festivallerinde ve büyük şehirlerdeki Zuhal Müzik mağazalarında workshoplar yaptı.

DERS PROGRAMI İÇİN TIKLAYIN!